Alçıpan Bölme Duvar

Alçıpan bölme duvar ekonomik, hafif ve uzun ömürlüdür. Diğer duvar tiplerine göre daha hafif ve ekonomiktir. Aynı zamanda montaj kolaylığı vardır. Bunun yanı sıra pratik ve hızlı bir sistemdir.

Alçıpan bölme duvar imalatı için öncelikle zemin ve tavan arasına metal iskelet kurmak gerekir. Tercihen metal iskeleti, C,U şeklinde ifade edilen galvaniz profillerden seçebiliriz. Metal iskelet için kutu profil kullanımı da uygun olur. İsteğe göre metal iskelet sonrası tercihe göre taş yünü dolgumuzu da yapabiliriz. Taş yünü dolgunun en önemli görevlerinden biri ses izolasyonu sağlamasıdır. Bu sebeple taş yünü kullanılarak yapılan imalatlarda akustik bant kullanmayı tavsiye ederiz. Son olarak alçıpanları vidalayarak imalatımızı tamamlarız. Sonrasında alçıpan ek yerlerinin ve vida deliklerinin gizlenmesi amacı ile arada kalan boşluklara alçıpan derz macunu uygulayabiliriz. Son olarak pürüzsüz bir yüzey elde etmek amacı ile ek yüzeyleri iki kat macunlar ve zımparalarız. Böylelikle boya aşamasına gelen duvarımızı istenilen renge boyayabiliriz.

Alçıpan Duvar Modelleri

Alçıpan duvar modelleri projesine şartnamesine göre değişiklik gösterebildiği gibi aşağıdaki gibi isimlendirilir.

  1. Yapıştırma Alçıpan Yapılması
  2. Tek Yüz Tek Kat Alçıpan Giydirme Duvar Yapılması
  3. Tek Yüz Çift Kat Alçıpan Giydirme Yapılması
  4. Çift Yüz Tek Kat Alçıpan Bölme Duvar Yapılması (Tek / Çift Karkas) (Taş Yünü Dolgulu / Dolgusuz)
  5. Çift Yüz Çift Kat Alçıpan Bölme Duvar Yapılması (Tek / Çift Karkas) (Taş Yünü Dolgulu / Dolgusuz)

Özelliklerine Göre Alçıpan Duvarlar

Alçıpan duvar malzemelerin özellikleri kısaca şöyledir;

.

Neden Alçıpan Duvar Sistemleri?

Alçıpan duvar sistemleri ile çeşitli geniş alanlara istenilen şekli ve düzeni verebilirsiniz. Alçıpan ile gerek duyduğunuz çalışma ve yaşam alanlarını ister pencereli ister penceresiz olacak şekilde tercih edebilirsiniz.

  • Ofis ve ev bölme için uygundur,
  • Fiyatları ekonomiktir,
  • Hızlı ve pratik uygulama,
  • Ses yalıtımı ve ısı sağlar.

Alçıpan Duvar Fiyatları

İstanbul içi ve dışı alçıpan duvar işleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Özetle ekibimiz tüm Türkiye de hizmet verebilmektedir.

Alçıpan bölme duvarların malzemesi kadar işçiliği de çok büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden işçiliği konusunda garanti verebileceğimiz düzenli ekiplerimizle sizlere en iyi hizmeti vermeye çalışmaktayız.